×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اطلاعیه ها

امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 22 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

اقتصادزمانه : معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران برتسهیل وتسریع درگره‌گشایی از پرونده‌های شهرسازی شهروندان با رعایت ضوابط و قوانین حوزه شهرسازی از سوی معاونین شهرسازی مناطق پایتخت تاکید کرد وگفت: با تسهیل درصدور پروانه ساختمانی، چرخ صنعت ساختمان به گردش درخواهد آمد و این امر رونق اشتغال زایی را دربخش‌های مختلف کشور به همراه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی ومعماری شهرداری تهران، حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری درجلسه “شوراي معاونين شهرسازي و معماري مناطق ۲۲گانه” که با محوریت هم اندیشی و بررسی مسائل و موضوعات حوزه شهرسازی مناطق برگزار شد، تاکید کرد: عدم رفع موانع و چالش های موجود درمسیرصدور گواهی‌های ساختمانی ضمن اینکه عقب ماندگی‌های تولید و نوسازی مسکن را به همراه دارد بر مسایل اقتصادی کشور تاثیرگذار خواهد بود.
وی در ادامه بر ضرورت ارائه راهکارهای تسهیل و تسریع تحقق و اجرای بخشنامه‌هاي ابلاغي معاونت تاکید کرد و گفت: درسال “تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی” باید الزامات و راهکارهای تولید و مانع زدایی و پشتیبانی مسکن و ساختمان مورد توجه ویژه همه متولیان در تمامی سطوح مدیریتی کشور قرارگیرد و همچون سایرکشورهای دنیا، مشوق های سرمایه گذاری به تولیدکنندگان این بخش ارائه شود تا موجب تحول و پویایی در اقتصاد کشور شود.
صارمی با بیان اینکه نقطه عطف رونق ساخت وساز، رعایت ضوابط و مقرارت ملی ساختمان، استانداردسازی وکاهش زمان صدورپروانه ساختمانی است، همراهی متولیان امر علی‌الخصوص مسئولین دولتی و نهادهای وابسته و سازمان‌های فعال در بخش ساخت و ساز را خواستار شد وگفت: شهردارتهران همواره بر این موضوع تاکید ویژه دارند و ضروری است تا بخش های مختلف دست اندرکار در این حوزه نیز پای کار بیایند و با رفع موانع و چالش‌هایی که در دولت ها دست به دست می شود، راهکارهای عملیاتی برای رونق تولید مسکن و احیا و نوسازی بافت های فرسوده ارائه کنند .
معاون شهردارتهران با بیان اینکه رونق ساخت و ساز در شرایط سخت با رفع موانع تولید مسکن در پروژه های مسکن ملی و مسکن اجتماعی وغیره می تواند بر کنترل قیمت و مهار تورم اثر گذارد، اظهار داشت: صنعت مسکن، پیشران اقتصاد کشور به حساب می آید که می تواند در اداره شهرها نیز نقش آفرین باشد که این موضوع موجب تحول درافزایش سرانه ها و ارائه خدمات بیشتر و کیفی تر به شهر و شهروندان شود که ارتقاء زیست شهری را در پی خواهد داشت.
وی ادامه داد: اقدامات صورت گرفته برای بسترسازی رونق ساخت و ساز با رفع موانع صدور پروانه و کاهش زمان صدور گواهی‌های ساختمانی و اعمال ضوابط و مقرارت بالادستی حاصل می شود که این امر زمینه ساز ورود بخش خصوصی با سرمایه کلان را نیز فراهم خواهد کرد و در میان مدت و بلند مدت، آثار مثبتی را به همراه خواهد داشت.
وی که در جمع همکاران خود سخن می‌گفت، بر بکارگیری نیروهای تحصیل کرده دارای تخصص و ابتکار عمل در حوزه شهرسازی و معماری تاکید کرد و افزود: به تجربه ثابت شده است حضور افراد متخصص و نخبه در مجموعه های شهرسازی و معماری، طرح ها و پروژه های عملیاتی شده و ایده های ناب با تدابیر مدیریتی اعمال خواهد شد .
صارمی همچنین با گلایه از برخی سنگ اندازی‌ها در روند کاری مجموعه مدیریت شهری و شهرسازی و معماری، بیان کرد: برخی از بیرون و بعضا افراد کمی از داخل مجموعه،کارکردهای حوزه های فعال که درصدد عارضه یابی مسایل، مشکلات و چالش های شهر هستند را زیر سوال برده و با نادیده گرفتن گره گشایی صورت گرفته ازکار شهر و شهروندان، بر نگاه حبابی خود مصر هستند تا انگیزه های خدمت را زیر سوال ببرند.
وی افزود: در دوره جدید مدیریت شهری نگاه واقع بینانه سبب شده است تا بخش های غیرفعال و مغفول شهر به خصوص درحوزه شهرسازی و معماری رصد شوند و مشکلاتی که سال ها بردوش شهر و شهروندان سایه افکنده است و ازمدیریتی به مدیریتی بعدی دست به دست می شد با تلاش و اهتمام ویژه و ارائه راهکارهای کارآمد به سوی برطرف شدن سوق داده شود.
معاون شهرسازی ومعماری شهرداری تهران تاکید کرد: مجموعه مدیریت شهری تهران همواره درصدد است با هم افزایی مدیریتی و با استفاده از پتانسیل و ظرفیت های موجود ضمن افزایش کیفیت زندگی شهروندان، مکانیزم های جدید را برای برون رفت از چالش های شهری ارائه دهد.
معاون شهردار تهران با اشاره به بعضی اقدامات صورت گرفته برای برون رفت از وضع موجود، گفت: درحوزه رونق ساخت و ساز موضوعات حمایتی، تشویقی و انگیزشی و تخفیف عوارض صدور پروانه برای شهروندان که تا پایان سال برای پیگیری پرونده های خود مراجعه کنند در حال اعمال است که نتایج این تصمیم گیری و تصمیم سازی ها در آینده نزدیک نمایان خواهد شد.

وی در پایان جلسه خطاب به حاضران گفت: موانع قابل رفع ساخت و ساز و صدورپروانه، با رعایت ضوابط و مقررات و ارائه راهکارهای عملیاتی و طرح های جدید برطرف خواهد شد ولی باید دقت داشت که اگر با اقدام شما جان حتی یک شهروند به خطر خواهد افتاد، اقدامی انجام ندهید، چراکه جان یک انسان معادل جان همه انسان ها است.

Print Friendly, PDF & Email

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.